parallax background
 
 

ufuk metal

Ufuk Metal cam kapak ve kulp üretimi konusunda öncü firmalardan birisidir. Üretmiş olduğu Temperli Tencere Cam Kapakları ve Paslanmaz Çelik Tel Kulpları hem yurt içinde hem de yurt dışında üretim yapan mutfak eşyaları üreticileri tarafından kullanılmakta olup özellikle darbe ve ısı dayanımı açısından yüksek mukavemete sahip olup ev hanımlarından beğeni toplamaktadır.

Kurucusu Mehmet Bakırdöğen İilk olarak Alüminyum ve bakır mutfak eşyaları imalatı ile iş hayatına başlamıştır. Daha sonra paslanmaz çelik mutfak eşyaları imalatı yapmıştır.1990 yılında Ufuk Metal San ve Tic.Ltd.Şti’ni kurmuştur ve Almanya,Hollanda,Fransa gibi Avrupa ülkelerine çelik tencere ihraç etmiştir.Bu konuda Kahramanmaraş ilinde ilk imalatı ve ihracatı yapan firma sahibidir. Almanya’nın önde gelen Neckermann ve Beka firmalarına ihracatı 1997 senesine kadar sürmüştür.

Şu anda firma bünyesinde bulunan modern CNC makinelerle donatılmış kalıphanesi ve CAD-CAM yazılımıyla müşterilerinin taleplerini tasarımdan üretime kadar kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Ayrıca son teknoloji makine parkıyla her zaman yenilikçi bir üretim anlayışını benimsemiştir.